Stomatologia dziecięca

STOMATOLOGIA DZIECIĘCA – Mały pacjent jest wielkim wyzwaniem dla lekarza dentysty, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby wizyty w naszym gabinecie były miłym wspomnieniem. Pierwsza wizyta jest adaptacyjna i ma na celu zapoznanie małych pacjentów z gabinetem oraz personelem.

Oferujemy:

  • leczenie zębów mlecznych. Zęby mleczne człowieka rosną od szóstego do trzydziestegomiesiąca życia. Jest ich razem dwadzieścia (po dziesięć w szczęce i w żuchwie). Ich wypadanie następuje w okresie między szóstym a trzynastym rokiem życia. Głównym celem leczenia mleczaków jest ich zachowanie do czasu wymiany na zęby stałe. Należy pamiętać, że przedwczesne usunięcie zębów mlecznych może dać początek wadom zgryzu.
  • profilaktyka próchnicy i wad zgryzu u dzieci. Profilaktykę rozpoczyna się już u niemowlęcia – przemywając dziąsła wilgotnym gazikiem. Gdy zauważymy pierwszy ząb, powinniśmy zacząć używać szczoteczki dostosowanej do wieku.
  • lakowanie bruzd i zagłębień zdrowych zębów stałych – zabieg całkowicie bezbolesny dla małego pacjenta. Polega na zabezpieczeniu zdrowych zębów trzonowych i przedtrzonowych preparatem stale uwalniającym fluor.
  • lakierowanie stężonymi preparatami zawierającymi fluor.